Jelgavas ielas
Lasītava

Par lapu "Jelgavas ielas"

Šī interneta lapa ir veltīta Jelgavas ielām. Šeit jūs atradīsiet pēdējās ziņas par ielu tagadni un vēsturi – izcelsmi, nosaukumu maiņu, arī daudzus fotoattēlus un citu informāciju. Tajā pašā laikā jelgavas-ielas.lv atmet nejēdzīgo domu, ka Jelgava ir tikusi pilnībā iznīcināta pēdējā pasaules karā, un tad uzcelta no jauna bez nekā, kas būtu vērts uzmanības. Senā Jelgava ir saglabājusies, pie tam ne tikai vienā vietā ap Vecpilsētas ielu, vērīgam skatam tā pēkšņi atgādina par sevi dažādās pilsētas apkaimēs. Tā nu ir gan sanācis, ka Jelgava ir tuva un pazīstama tikai tās iedzīvotājiem, bet atlikušajai Latvijai liekas kā neizzinātā zeme.

Mēģinājumi apkopot informāciju par Jelgavas ielu nosaukumu vēsturi ir notikuši arī agrāk. Vēl 1989. gadā ar Jelgavas muzeja gādību tika izdots Pētera Šķiņķa referāts "Jelgavas pilsētvide XX gs. ielu nosaukumos". Tajā laikā brieda nozīmīgas pārmaiņas, Jelgavas Puškina iela jau bija atguvusi savus agrākos nosaukumus, un šis izdevums aicināja veikt likumsakarīgos soļus pārējās vēsturiskās taisnības atgriešanā. Ielu sarakstā lasāmā informācija nav pilnīga, daudzu ielu rašanās brīdis ir atzīmēts kā 1967. gads, jo autors nav varējis atrast precīzus datus.

2006. gadā muzejs spēra nākošo soli pilsētas vēstures izzināšanā – Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lapā tika izveidota sadaļa "Jelgavas ielas", kurā bija atrodamu daudzu nosaukumus mainījušo ielu saraksts. Šo projektu vadīja muzeja speciālists Andrejs Dābols.

Interneta lapa Jelgavas ielas ir visiem cilvēkiem pieejams projekts, kurā beidzot var publiskis atrast pēdējo informāciju par ielu nosaukumu izmaiņām vēstures gaitā. To papildina attēlu galerija, kurā ir apskatāmi visu 370 Jelgavas ielu attēli.

M. Ozols
El. pasts: jelgavasielas@gmail.com