Jelgavas ielas
Lasītava

Par lapu "Jelgavas ielas"

Šī lapa ir veltīta Jelgavas ielām. Te jūs atradīsiet visu Jelgavas ielu sarakstu, ziņas par atsevišķu ielu nosaukumu izmaiņām, kā arī ielu attēlus. Jelgava ir gandrīz nepazīstama pārējai Latvijai, taču arī paši jelgavnieki savu pilsētu pazīst ļoti maz.
 
Mēģinājumi apkopot informāciju par Jelgavas ielu nosaukumu vēsturi ir bijuši arī agrāk. Jau 1989. gadā ar Jelgavas muzeja gādību tika izdots Pētera Šķiņķa referāts "Jelgavas pilsētvide XX gs. ielu nosaukumos".
Tajā laikā brieda lielas vēsturiskas pārmaiņas, Zemgales prospekts un Akadēmijas iela atdzimušas svešās Puškina ielas vietā, un šis izdevums aicināja veikt likumsakarīgus soļus pārējās vēsturiskās taisnības atjaunošanā. Ielu sarakstā lasāmā informācija nav pilnīga, daudzu ielu rašanās brīdis ir atzīmēts kā 1967. gads, jo autors nav varējis atrast precīzus datus.
 
2006. gadā muzejs spēra nākošo soli pilsētas vēstures izzināšanā – Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lapā tika izveidota sadaļa "Jelgavas ielas", kurā bija atrodamu daudzu nosaukumus mainījušo ielu saraksts. Šo projektu vadīja muzeja speciālists Andrejs Dābols.
 
Interneta lapa "Jelgavas ielas" ir parādījusies 2007. gadā. Tā ir pieejama visiem, sniedzot informāciju par par ielu nosaukumu izmaiņām vēstures gaitā. To papildina attēlu galerija, kurā ir apskatāmi visu 370 Jelgavas ielu attēli. Attēli iemūžina ielu skatus starp 2007. un 2011. gadu, tātad ir vēsturiski ļoti vērtīgi.
El. pasts: jelgavasielas@gmail.com